UPINKIE

Kúpiť 34.90 €

ZBAVÍ VÁS BOLESTIVÉHO SEDENIA PRED A PO PôRODE

Vysokošpecializovaný výrobok vyvíjaný so špičkovými odborníkmi z prostredia chirurgie, gynekológie a neurológie. Tvar a rozmer tejto dynamickej podložky nie je náhodný a odráža v sebe presnú špecifikáciu potrieb tehotných žien. Každý pôrod sprevádza buď nastrihnutie hrádze, alebo jej natrhnutie. Sed po pôrode je bolestivý! Dynasit U túto bolesť mimoriadne efektívne minimalizuje. Dynasit U výrazne pomáha aj pri kojení a kŕmení. Fixuje bábätko v naklonenej polohe, uľahčuje priechodnosť prijímanej potravy ako aj trávenie. Eliminuje vznik refluxových stavov a polohovanie bráni zležaniu hlavičky. Chrbtica tehotnej ženy je nadmerne preťažovaná už aj z dôvodu navýšenia hmotnosti. Dynasit U je registrovaná zdravotnícka pomôcka odporúčaná slovenskými gynekológmi . Vytvára dynamický sed čím pozitívne vplýva na hlboký stabilizačný systém a vďaka šiestim zdravotným účinkom chráni chrbticu. Spevňuje svalstvo panvového dna, pôsobí prevenčne proti inkontinencii.

Spestri si sedenie

redukuje tlak na kostrč a pánvové dno

Aktivuje vzpriamené držanie tela

posilňuje chrbtové a brušné svalstvo

aktivuje činnosť krvného obehu

zabraňuje statickému preťažovaniu medzistavcových platničiek

Aktivuje psychickú koncentráciu

eliminuje bolestivý sed pred a po pôrode

praktický pomocník pri polohovaní a kŕmení

relaxačný a cestovný vankúš

 • univerzálny rozmer - pasuje na každú stoličku
 • špeciálny tvar smerujúci energiu a účinky do tela užívateľa
 • nosnosť až do 120 kg
 • vhodný pre vekové kategórie od 15 rokov pre zdravé aktívne sedenie. Doplnkové funkcie je možné využiť pri novorodencoch 2-6 mesiacov
 • ideálna miera nafúknutia 6-8cm, možnosť individuálneho nastavenia miery dynamiky cez klasickú ventilku
 • vyvíjaný za asistencie odborných lekárov
 • registrovaná zdravotnícka pomôcka Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv v Bratislave v súôade s nariadením smernice EU 93/42 o zdravotníckych pomôckach
 • účinná prevencia pred bolesťami, ochoreniami a deformitami chrbtice
 • poskytuje výraznú úľavu pri sedení užívateľom s problémami kostrče, heroroidmi a žilovými ochoreniami, zápalovými ochoreniami konečníka a reprodukčných orgánov a príbuznými problémami pánvového dna
 • pomôcka vyvíjaná hlavne pre ženy pred a po pôrode

Dynasit nie je vhodný pri akútnych zápalových ochoreniach pohybového a nervového systému, pri závratoch a nezhojených zlomeninách kostrče, chrbtice, alebo panvy. Pri týchto diagnózach a akýchkoľvek pooperačných stavoch odporúčame konzultáciu s Vaším odborným lekárom.

 • POUŽITIE PRI BOLESTIVOM SEDE - Dynamickú podložku Dynasit U nafúknite ústami cez ventil, ktorý je umiestnený na jej zadnej strane. Miera nafúknutia podložky je individuálna s cieľom dosiahnutia maximálneho pocitu komfortu pri sedení. Vo všeobecnosti sa odporúča nafúkať podložku do hrúbky ca. 5-6cm. Podložku položte na stoličku alebo miesto kde budete sedieť, textilnou časťou smerom hore. Pre dosiahnutie maximálneho efektu úľavy od bolesti sa odporúča sedieť na podložke tak, že výrez smeruje k operadlu. Sedenie na podložke výrezom smerom ku kolenám je rovnako možné. Voľba spôsobu sedenia na uživateľovi.
 • ZDRAVÉ AKTÍVNE SEDENIE - Zo začiatku sedávajte na mierne nafúkanom vankúši len 5-10 minút a opakujte 3-5krát denne! Mierou nafúknutia podložky regulujete intenzitu dynamiky sedenia. Sadnite si na približne do 2/3 sedacej časti vankúša a mierne rozkročte dolné končatiny. Chodidlá odporúčame opierať celou plochou o pdlahu. Seďte uvoľnene a nebráňte sa zmenám polôh. Nedajte sa odradiť ak budete cítiť mierné bolesti v krížovej oblasti. Je to pozitívna reakcia svalov, ktoré neboli na posilňovanie zvyknuté. – obyčajná svalovica.
 • KŔMENIE - Bábätko položte na chrbátik do výrezu podložky, tak aby hlavičkou ležalo na podložke. Tým sa dostane do naklonenej polohy a prirodzene sa zafixuje vo výreze podložky, čím sa predchádza prevaleniu do strán. V tejto polohe je pripravené na kŕmenie s lepšou priechodnosťou stravy a samotným trávením. Doba po je možné podložku používať na funkciu kŕmenia je individuálna v závislosti od veku a veľkosti dieťatka.
 • POLOHOVANIE - Bábätko uložte do podložky tak, aby sa jeho hrudník dotýkal oblúku. Bábätko dávajte do polohy na brušku najskôr iba na pár minút. Postupne ho stimulujte k tomu, aby dočahovalo hračky položené pred ním. Predlžujte dobu ležania na brušku – po dovŕšení troch mesiacov až na hodinu denne. Podložku používajte iba keď bábätko bdie !
 • OŠETROVANIE A ÚDRŽBA - neperte Dynasit v práčke! Sedaciu časť čistite kefkou a mydlom. Nenašívajte nič na Dynasit! Mohlo by dôjsť k poškodeniu nafukovacej časti. Pozor na ostré predmety! Používajte produkt v rozmedzí teplôt 5-40°C. Dodržiavajte pokyny uvedené v návode na použitie Dynasitu.

Všetkým naším zákazníkom ako aj samy sebe dávame tento PRÍSĽUB SPOLAHLIVÉHO VÝROBCU.

 • Sme slovenský výrobca pomôcok na aktívne zdravé sedenie s označením Dynasit.
 • U výrobkov Dynasit zaručujeme funkčnosť a pozitívny vplyv na zdravie človeka.
 • Účinky Dynasitu sú odborne potvrdené a produkty Dynasit sú oficiálne registrované zdravotnícke pomôcky v Štátnom ústave pre kontrolu liečiv a kategorizované Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky.
 • Ku všetkým produktom Dynasit poskytujeme naším zákazníkom kompletné informácie.
 • K zákazníkom pristupujeme férovo a plníme si povinnosti aj nad rámec zákona.
 • Budeme naďalej vyrábať a vyvíjať nové produkty Dynasit, pretože sme presvedčení, že ich prínos pre naše zdravie je zásadný.
 • Ku všetkým reklamáciam z hore uvedeného dôvodu pristupujeme fair a poctivo.
 • Reklamácie vybavujeme rýchlo, vždy objektívne, na naše náklady a k spokojnosti zákazníka.
 • Váše názory, pripomienky a skúsenosti sú pre nás důležité. Sú základom pre ďalšie vylepšenia a inovácie produktov Dynasit.
 • Tento prísľub je pre nás záväzkom.

Naši partneri

Podporujeme šírenie myšlienky zdravého života našich detí. Za týmto účelom nadväzujeme partnerstvá s organizáciami, ktoré sa na takéto aktivity sústreďujú.

Kontaktné informácie

YADO S.R.O.
PSTRUHÁRSKA 5
972 51 HANDLOVÁ
SLOVENSKO

IČO: 36 742 619
IČ DPH: SK2022339319

Tel.: +421(0)46 5476 047
Mobil: +421(0)915 883 066

e-mail: info@dynasit.sk, obchod@yado.sk

GPS súradnice
N 48.7310178, E 18.7680428

Kontakt

V prípade akýchkolvek otázok alebo nejasností nás neváhajte kontaktovať. Sme tu pre Vás.