Ortopedický vankúš na sedenie DYNASIT COMFORT K92350 oranžová

Kód: K92350/ORA
Neohodnotené
Značka: Dynasit
€17,90 €14,92 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
28.9.2022

Ortopedický vankúš na aktívne dynamické sedenie Dynasit® COMFORT

Dynasit COMFORT je nafukovací balančný vankúš na aktívne zdravé sedenie. Má špeciálne pridanú úpravu, takže okrem 5 štandardných pozitívnych účinkov ako u všetkých produktov rady Dynasit, je určený aj pre zákazníkov s problémami s kostrčou a hemoroidmi. Dynasit COMFORT je registrovaná zdravotnícka pomôcka Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv (ŠÚKL). Buďte aktívny a nechajte pracovať svoje svaly aj počas sedenia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ortopedický vankúš na aktívne dynamické sedenie Dynasit® COMFORT

Vynechaním presne dimenzovaného priestoru uprostred produktu, poskytuje tento produkt komfortné sedenie aj ľuďom, ktorí trpia žilovými ochoreniami (hemoroidy), ochoreniami kostrče a príbuznými problémami panvového dna. Vynechaný priestor zmierňuje útlak na kostrč a ústrojenstvo pánvového dna a umožňuje tak komfortnejšie sedenie bez nepríjemných bolestí. Tento model sa nafukuje prostredníctvom klasickej ventilky, ústami alebo minipumpou (nie je súčasťou balenia).

Kontraindikácie

Dynasit nie je vhodný pri akútnych zápalových ochoreniach pohybového a nervového systému, pri závratoch. Ak máte nezahojené zlomeniny kostrče, chrbtice alebo panvy, neseďte na Dynasite!

Návod na použitie

Dynamickú podložku Dynasit položte spodnou plochou s ventilom na sedadlo stoličky tak, aby jej vykrojená časť smerovala ku kolenám alebo opačným smerom podľa toho ako je to užívateľovi komfortnejšie. Pri použití na účely zdravého sedenia, zo začiatku sedávajte na mierne nafúkanom vankúši len 5-10 minút a opakujte 3-5 krát denne. Objemom vzduchu vo vankúši regulujete intenzitu dynamiky sedenia. Tento model sa nafukuje prostredníctvom klasickej ventilky, ústami alebo minipumpou (nie je súčasťou balenia). Pozor ventilku po nafúkaní vždy zatlačte dovnútra nafukaného vankúša. Takto zabránite mechanickému poškodeniu ventilky, ktoré môže nastať počas dynamického sedenia. Sadnite si na približne 2/3 sedacej časti vankúša a mierne rozkročte dolné končatiny. Chodidlá odporúčame opierať celou plochou o podlahu. Seďte uvoľnene a nebráňte sa zmenám polôh. Nedajte sa odradiť ak budete cítiť mierne bolesti v krížovej oblasti. Je to pozitívna reakcia – obyčajná únava svalov, ktoré neboli na posilňovanie zvyknuté.

Ošetrovanie a údržba

Neperte vankúš v práčke! Sedacia časť sa ľahko čistí kefkou a mydlom. Nenašívajte nič na vankúš! Mohlo by dôjsť k poškodeniu nafukovacej časti vankúša. Pozor na ostré predmety. Používajte vankúš pri teplotách prostredia od 8-40ºC.

Farby produktov zobrazované na zobrazovacom zariadení (monitor, displej) zákazníka nemusia byť v niektorých prípadoch identické so skutočnými farbami dodávaných produktov. K odchýľkam dochádza z dôvodu rôznych výrobných parametrov a technických nastavení zobrazovacích zariadení resp. ich rôznych výrobných alebo užívateľsky nastavených kalibrácií.

Dodatočné parametre

Kategória: Ortopedický vankúš Dynasit COMFORT
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.2 kg
Rozmer: 400x350x10 mm
Rozmer balenia: 380x205x30 mm
Maximálna nosnosť: 120 kg
Slovenský výrobok: Áno
Miesto použitia: Interiér / Exteriér
Typ poťahu: Nesnímateľný
Materiálové zloženie: Vrchná látka -100% PES, Termoizolačná vrstva - polyuretánová pena, Nafukovacia vložka - 100% PVC

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: