Tehotenský popôrodný vankúš na sedenie Dynasit U air-FOTELO

Kód: 006/FOT
Neohodnotené
Značka: Dynasit
€27,90 €27,90 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Tehotenský a popôrodný vankúš Dynasit U

je špeciálny nafukovací vankúš na sedenie určený pre budúce mamičky a ich bábätko. Dynasit U je riadne schválená a  registrovaná zdravotnícka pomôcka. Vankúš bol vyvíjaný v spolupráci so špičkovými odborníkmi z prostredia gynekológie chirurgie a neurológie. Využijete ho v období tehotenstva, bezprostredne po pôrode a následne do 6. mesiaca veku dieťatka a aj neskôr. Dynasit U je multifunkčný a má niekoľko veľmi pozitívnych zdravotných účinkov ako na budúcu mamičku tak aj jej dieťatko. Dynasit U je zároveň aj dizajnovým výrobkom a estetickým doplnkom.    

Detailné informácie

Podrobný popis

Hlavné zdravotné účinky Dynasit U

Počas tehotenstva

 • znižuje riziko vzniku hemoroidov v dôsledku tlaku na konečník a pánvové dno
 • eliminuje resp. zmierňuje bolesti chrbtice a svalstva v dôsledku zvýšenej telesnej hmotnosti
 • posilňuje pánvové dno, čím predchádza vzniku tehotenskej inkontinencie 

Bezprostredne po pôrode

 • po pôrode a nastrihnutí hrádze zásadne zmierňuje bolesti a útlak na rodidlá pri sedení 
 • urýchľuje proces hojenia rán a rekonvalescenciu pri nižšej potrebe užívania analgetík
 • predchádza zápalovým a iným popôrodným komplikáciam
 • skracuje čas hospitalizácie
 • zásadne zvyšuje komfort pri sedení a výkone rutinných činností s bábätkom 

Počas starostlivosti o novorodenca.

 • pomáha pri kŕmení a kojení
 • pohodlná fixácia bábätka v jemne naklonenej polohe uľahčuje priechodnosť pri prijímaní stravy a trávenie, čím sa predchádza vzniku refluxových stavov
 • zabraňuje zležaniu hlavičky a prevaleniu bábätka.
 • vo fáze, keď sa vaše bábätko začína dvíhať na ručičky sa aktivuje chrbtové a brušné svalstvo a v tomto období napomáha k plynulejšej záťaži svalstva a svalových úponov

Použitie neskôr, pre zdravé aktívne sedenie.

Dynasit U sa dá používať aj ako pomôcka pre aktívne zdravé sedenie so všetkými 6 zdravotnými účinkami.

 • aktivuje vzpriamené držanie tela
 • posilňuje brušné a chrbtové svalstvo a hĺbkový stabilizačný systém
 • zabraňuje degeneratívnym zmenám chrbtice a medzistavcových platničiek
 • posilňuje svalstvo pánvového dna, eliminuje tlak na kostrč a uľavuje od bolesti pri hemoroidoch
 • aktivuje krvný obeh a zvyšuje psychickú koncentráciu
 • ako vánkúš na krk ponúka funkciu relaxu a uvoľnenia počas cestovania a oddychu

Návod na použitie

Dynamickú podložku Dynasit U položte spodnou plochou s ventilom na sedadlo stoličky tak, aby jej vykrojená časť smerovala ku kolenám alebo opačným smerom podla toho ako je to užívateľovi komfortnejšie. Pri problémoch s hemoroidmi a bezprostredne po pôrode využite anatomicky vykrojenú oblasť a sadnite si tak aby nedochádzalo k útlaku konečníka a pánvového dna. Pri použití na účely zdravého sedenia, zo začiatku sedávajte na mierne nafúkanom vankúši len 5-10 minút a opakujte 3-5 krát denne, Objemom vzduchu vo vankúši regulujete intenzitu dynamiky sedenia. Sadnite si na približne 2/3 sedacej časti vankúša a mierne rozkročte dolné končatiny. Chodidlá odporúčame opierať celou plochou o podlahu. Seďte uvoľnene a nebráňte sa zmenám polôh. Nedajte sa odradiť ak budete cítiť mierne bolesti v krížovej oblasti. Je to pozitívna reakcia – obyčajná únava svalov (tzv. svalovica), ktoré neboli na posilňovanie zvyknuté.

Certifikácie a registrácie

Dynasit U je registrovaný v Štátnom ústave pre kontrolu liečiv pod kódom K92655 ako oficiálna zdravotnícka pomôcka a je kategorizovaný Ministerstvom zdravotníctva SR. Dynasit U môžete získať aj na predpis od odborných lekárov v odboroch ortopédia, ortopedická protetika, chirurgia, neurológia, traumatológia, rehabilitácia, reumatológia a algeziológia

Povrchový materiál ako aj farebná potlač sú testované vo výskumnom ústave a sú vhodné aj pre deti od 0 do 3 rokov.

Obchodný názov Dynasit je chránený ochrannou známkou s európskou pôsobnosťou. Tvar produktu je registrovaný ako európsky chránený dizajn, nakoľko je špecifický a bol vyvinutý na mieru, aby riešil problematiku bolestivého sedu aj v oblasti gynekológie a pôrodníctva.

Kontraindikácie

Dynasit U nie je vhodný pri akútnych zápalových ochoreniach pohybového a nervového systému, pri závratoch. Ak máte nezhojené zlomeniny kostrče, chrbtice alebo pánvy, neseďte na Dynasite!

Ošetrovanie a údržba

Neperte vankúš v práčke! Sedacia časť sa ľahko čistí kefkou a mydlom. Nenašívajte nič na vankúš! Mohlo by dôjsť k poškodeniu nafukovacej časti vankúša. Pozor na ostré predmety. Používajte vankúš pri teplotách prostredia od 8-40ºC.

Farby produktov zobrazované na zobrazovacom zariadení (monitor, displej) zákazníka nemusia byť v niektorých prípadoch identické so skutočnými farbami dodávaných produktov. K odchýľkam dochádza z dôvodu rôznych výrobných parametrov a technických nastavení zobrazovacích zariadení resp. ich rôznych výrobných alebo užívateľsky nastavených kalibrácií.

Dodatočné parametre

Kategória: PRE MAMIČKY A BÁBÄTKO
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.18 kg
Rozmer: 500x353x10 mm
Rozmer balenia: 450x210x45 mm
Maximálna nosnosť: 120 kg
Slovenský výrobok: Áno
Možnosť vlastnej potlače: Áno
Miesto použitia: Interiér / Exteriér
Typ poťahu: Nesnímateľný
Materiálové zloženie: Vrchná látka -100% PES, Termoizolačná vrstva - polyuretánová pena, Nafukovacia vložka - 100% PVC, spodná látka z perforovanej textílie mesh air

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie