Tehotenský popôrodný vankúš na sedenie Dynasit U (K92655)

Kód: 631/RED 631/BLU 631/BLA 631/ORA Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: Dynasit
€27,90 €23,25 bez DPH
Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
Dizajn/Farba U
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Môžeme doručiť do:
23.4.2024 23.4.2024 23.4.2024 23.4.2024 Zvoľte variant

Tehotenský a popôrodný vankúš Dynasit U

je špeciálny nafukovací vankúš na sedenie určený pre budúce mamičky a ich bábätko. Dynasit U má spodnú jemne dezénovanú PVC vrstvu, ktorá sa ľahko udržiava a čistí. Dynasit U je riadne schválená a  registrovaná zdravotnícka pomôcka. Vankúš bol vyvíjaný v spolupráci so špičkovými odborníkmi z prostredia gynekológie chirurgie a neurológie. Využijete ho v období tehotenstva, bezprostredne po pôrode a následne do 6. mesiaca veku dieťatka a aj neskôr. Dynasit U je multifunkčný a má niekoľko veľmi pozitívnych zdravotných účinkov ako na budúcu mamičku tak aj jej dieťatko. Dynasit U je zároveň aj dizajnovým výrobkom a estetickým doplnkom.    

Detailné informácie

Podrobný popis

Hlavné zdravotné účinky Dynasit U

Počas tehotenstva

 • znižuje riziko vzniku hemoroidov v dôsledku tlaku na konečník a pánvové dno
 • eliminuje resp. zmierňuje bolesti chrbtice a svalstva v dôsledku zvýšenej telesnej hmotnosti
 • posilňuje pánvové dno, čím predchádza vzniku tehotenskej inkontinencie 

Bezprostredne po pôrode

 • po pôrode a nastrihnutí hrádze zásadne zmierňuje bolesti a útlak na rodidlá pri sedení 
 • urýchľuje proces hojenia rán a rekonvalescenciu pri nižšej potrebe užívania analgetík
 • predchádza zápalovým a iným popôrodným komplikáciam
 • skracuje čas hospitalizácie
 • zásadne zvyšuje komfort pri sedení a výkone rutinných činností s bábätkom 

Počas starostlivosti o novorodenca.

 • pomáha pri kŕmení a kojení
 • pohodlná fixácia bábätka v jemne naklonenej polohe uľahčuje priechodnosť pri prijímaní stravy a trávenie, čím sa predchádza vzniku refluxových stavov
 • zabraňuje zležaniu hlavičky a prevaleniu bábätka.
 • vo fáze, keď sa vaše bábätko začína dvíhať na ručičky sa aktivuje chrbtové a brušné svalstvo a v tomto období napomáha k plynulejšej záťaži svalstva a svalových úponov

Použitie neskôr, pre zdravé aktívne sedenie.

Dynasit U sa dá používať aj ako pomôcka pre aktívne zdravé sedenie so všetkými 6 zdravotnými účinkami.

 • aktivuje vzpriamené držanie tela
 • posilňuje brušné a chrbtové svalstvo a hĺbkový stabilizačný systém
 • zabraňuje degeneratívnym zmenám chrbtice a medzistavcových platničiek
 • posilňuje svalstvo pánvového dna, eliminuje tlak na kostrč a uľavuje od bolesti pri hemoroidoch
 • aktivuje krvný obeh a zvyšuje psychickú koncentráciu
 • ako vánkúš na krk ponúka funkciu relaxu a uvoľnenia počas cestovania a oddychu

Návod na použitie

Dynamickú podložku Dynasit U položte spodnou plochou s ventilom na sedadlo stoličky tak, aby jej vykrojená časť smerovala ku kolenám alebo opačným smerom podla toho ako je to užívateľovi komfortnejšie. Pri problémoch s hemoroidmi a bezprostredne po pôrode využite anatomicky vykrojenú oblasť a sadnite si tak aby nedochádzalo k útlaku konečníka a pánvového dna. Pri použití na účely zdravého sedenia, zo začiatku sedávajte na mierne nafúkanom vankúši len 5-10 minút a opakujte 3-5 krát denne, Objemom vzduchu vo vankúši regulujete intenzitu dynamiky sedenia. Sadnite si na približne 2/3 sedacej časti vankúša a mierne rozkročte dolné končatiny. Chodidlá odporúčame opierať celou plochou o podlahu. Seďte uvoľnene a nebráňte sa zmenám polôh. Nedajte sa odradiť ak budete cítiť mierne bolesti v krížovej oblasti. Je to pozitívna reakcia – obyčajná únava svalov (tzv. svalovica), ktoré neboli na posilňovanie zvyknuté.

Certifikácie a registrácie

Dynasit U je registrovaný v Štátnom ústave pre kontrolu liečiv pod kódom K92655 ako oficiálna zdravotnícka pomôcka a je kategorizovaný Ministerstvom zdravotníctva SR. Dynasit U môžete získať aj na predpis od odborných lekárov v odboroch ortopédia, ortopedická protetika, chirurgia, neurológia, traumatológia, rehabilitácia, reumatológia a algeziológia

Povrchový materiál ako aj farebná potlač sú testované vo výskumnom ústave a sú vhodné aj pre deti od 0 do 3 rokov.

Obchodný názov Dynasit je chránený ochrannou známkou s európskou pôsobnosťou. Tvar produktu je registrovaný ako európsky chránený dizajn, nakoľko je špecifický a bol vyvinutý na mieru, aby riešil problematiku bolestivého sedu aj v oblasti gynekológie a pôrodníctva.

Kontraindikácie

Dynasit U nie je vhodný pri akútnych zápalových ochoreniach pohybového a nervového systému, pri závratoch. Ak máte nezhojené zlomeniny kostrče, chrbtice alebo pánvy, neseďte na Dynasite!

Ošetrovanie a údržba

Neperte vankúš v práčke! Sedacia časť sa ľahko čistí kefkou a mydlom. Nenašívajte nič na vankúš! Mohlo by dôjsť k poškodeniu nafukovacej časti vankúša. Pozor na ostré predmety. Používajte vankúš pri teplotách prostredia od 8-40ºC.

Upozornenie

Na ilustračných fotkách produktov je použitá univerzálna čierna farba lemovky. Produkty môžu byť dodávané aj v iných farebných variantách lemovky, tak aby boli zladené s jednotlivými farebnými motívmi potlačovanej vrchnej látky.

Farby produktov zobrazované na zobrazovacom zariadení (monitor, displej) zákazníka nemusia byť v niektorých prípadoch identické so skutočnými farbami dodávaných produktov. K odchýlkam dochádza z dôvodu rôznych výrobných parametrov a technických nastavení zobrazovacích zariadení resp. ich rôznych výrobných alebo užívateľsky nastavených kalibrácií.

Dodatočné parametre

Kategória: Pre mamičky a bábätko
Záruka: 2 roky
Rozmer: 500x353x10 mm
Rozmer balenia: 450x210x45 mm
Maximálna nosnosť: 120 kg
Slovenský výrobok: Áno
Miesto použitia: Interiér / Exteriér
Typ poťahu: Nesnímateľný
Materiálové zloženie: Vrchná látka -100% PES, Termoizolačná vrstva - polyuretánová pena, Nafukovacia vložka - 100% PVC, spodná látka z perforovanej textílie mesh air

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: