Ortopedický vankúš na sedenie DYNASIT COMFORT

Kód: 646/ANT 646/LAG 646/SOL 646/SOL2 646/DOT 646/SPI 646/3AN 646/CIC 646/LEA 646/PIC Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: Dynasit
€29,90 €24,92 bez DPH
Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Objednané Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
Farba COMFORT
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Voliteľné doplnky ?
Voliteľné doplnky ?
Voliteľné doplnky ?
Môžeme doručiť do:
29.5.2024 29.5.2024 29.5.2024 29.5.2024 29.5.2024 29.5.2024 - 29.5.2024 29.5.2024 29.5.2024 Zvoľte variant

Ortopedický vankúš na aktívne dynamické sedenie Dynasit® COMFORT

Dynasit COMFORT je nafukovací balančný vankúš na aktívne zdravé sedenie. Má špeciálne pridanú úpravu, takže okrem 5 štandardných pozitívnych účinkov ako u všetkých produktov rady Dynasit, je určený aj pre zákazníkov s problémami s kostrčou a hemoroidmi. Dynasit COMFORT je registrovaná zdravotnícka pomôcka Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv (ŠÚKL). Buďte aktívny a nechajte pracovať svoje svaly aj počas sedenia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ortopedický vankúš na aktívne dynamické sedenie Dynasit® COMFORT

Uprostred produktu je presne dimenzovaný priestor, ktorý sa nenafukuje, čím produkt nevytvára tlak na kostrč a oblasť konečníka. Týmto poskytuje Dynasit COMFORT komfortné sedenie aj ľuďom, ktorí trpia žilovými ochoreniami (hemoroidy), ochoreniami kostrče a príbuznými problémami panvového dna. Vynechaný priestor zmierňuje tlak na kostrč a ústrojenstvo pánvového dna a umožňuje tak komfortnejšie sedenie bez nepríjemných bolestí. Tento model sa nafukuje prostredníctvom klasickej ventilky, ústami alebo minipumpou (nie je súčasťou balenia).

Kontraindikácie

Dynasit nie je vhodný pri akútnych zápalových ochoreniach pohybového a nervového systému, pri závratoch. Ak máte nezahojené zlomeniny kostrče, chrbtice alebo panvy, neseďte na Dynasite!

Návod na použitie

Dynamickú podložku Dynasit položte spodnou plochou s ventilom na sedadlo stoličky tak, aby jej vykrojená časť smerovala ku kolenám alebo opačným smerom podľa toho ako je to užívateľovi komfortnejšie. Pri použití na účely zdravého sedenia, zo začiatku sedávajte na mierne nafúkanom vankúši len 5-10 minút a opakujte 3-5 krát denne. Objemom vzduchu vo vankúši regulujete intenzitu dynamiky sedenia. Tento model sa nafukuje prostredníctvom klasickej ventilky, ústami alebo minipumpou (nie je súčasťou balenia). Pozor ventilku po nafúkaní vždy zatlačte dovnútra nafukaného vankúša. Takto zabránite mechanickému poškodeniu ventilky, ktoré môže nastať počas dynamického sedenia. Sadnite si na približne 2/3 sedacej časti vankúša a mierne rozkročte dolné končatiny. Chodidlá odporúčame opierať celou plochou o podlahu. Seďte uvoľnene a nebráňte sa zmenám polôh. Nedajte sa odradiť ak budete cítiť mierne bolesti v krížovej oblasti. Je to pozitívna reakcia – obyčajná únava svalov, ktoré neboli na posilňovanie zvyknuté.

Ošetrovanie a údržba

Neperte vankúš v práčke! Sedacia časť sa ľahko čistí kefkou a mydlom. Nenašívajte nič na vankúš! Mohlo by dôjsť k poškodeniu nafukovacej časti vankúša. Pozor na ostré predmety. Používajte vankúš pri teplotách prostredia od 8-40ºC.

Upozornenie

Na ilustračných fotkách produktov je použitá univerzálna čierna farba lemovky. Produkty môžu byť dodávané aj v iných farebných variantách lemovky, tak aby boli zladené s jednotlivými farebnými motívmi potlačovanej vrchnej látky.

Farby produktov zobrazované na zobrazovacom zariadení (monitor, displej) zákazníka nemusia byť v niektorých prípadoch identické so skutočnými farbami dodávaných produktov. K odchýlkam dochádza z dôvodu rôznych výrobných parametrov a technických nastavení zobrazovacích zariadení resp. ich rôznych výrobných alebo užívateľsky nastavených kalibrácií.

Dodatočné parametre

Kategória: PRE ZDRAVÉ SEDENIE
Záruka: 2 roky
Rozmer: 400x350x10 mm
Rozmer balenia: 380x205x30 mm
Maximálna nosnosť: 120 kg
Slovenský výrobok: Áno
Možnosť vlastnej potlače: Áno
Miesto použitia: Interiér / Exteriér
Typ poťahu: Nesnímateľný
Materiálové zloženie: Vrchná látka -100% PES, Termoizolačná vrstva - polyuretánová pena, Nafukovacia vložka - 100% PVC

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: